Din PC partner räddade min älskade gadget

| October 4, 2011 | 3 Comments

En gång i tiden när mobiler gick sönder så sände man in dom och väntade 2-3 veckor medans man klarade sig med sin låne mobil.

Idag med iPhones så funkar inte detta längre. Inte för mig i alla fall det är helt säkert. Jag har 32 Gigga som är använda och det kan man inte bara lägga över i vad som helst medans man väntar 3 veckor på sin iPhone. Men så fann jag Din PC partner i Ålborg och dom fixar Apple produkter medans du väntar.

Ja du hörde riktigt medans du väntar. Jag hade idag med min iPhone 4 som jag tappade för länge sedan så att baksidan sprack. Och så min frus iPhone 3gs som rök i golvet på något hårt så att fronten sprack. Så idag går jag in med mobilerna och dom har precis flyttat lokal så mitt i allt byggrot hade dom öppet i alla fall och det tog 20 minuter att lösa mitt problem med 2 mobiler.

Priset för detta var 670 kr inkl moms.

Så du behöver inte längre vara orolig. Om något händer så finns det hjälp….. Och idag finns denna service i alla större städer i Danmark.

Ska du till Ålborg för att fixa din gadget?  PC partner Ålborg


Vis stort kort

Tags: , ,

Category: Blog, Gadget

Comments (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. DinPcPartner says:

    I detta fall var det en iPhone 4, men vi gör naturligtvis också iPhone 3G och 3G och den nya 4S.
    Faktum är att vi gör alla Apple-produkter, oavsett om det är din vackra iPad 2 där skärmen är trasig eller din MacBook som behöver en nystart.

    Vi gör det medan du väntar, och du kan gå på en promenad i centrala Ålborg eller få en kopp kaffe i butiken samtidigt.

    Du kan också bara skicka den i ett paket. Så vi strävar efter att reparera den och skicka tillbaka samma dag som vi får det.

    • Mimse says:

      Ni var kanon och jag har sagt till alla att dom ska till er butik med deras gadgets.

      Än en gång, tack för hjälpen

    • Mimse says:

      Så var jag hos er igen idag och fick fixat en iPhone!

      15 minuter tog det. Hann precis äta en pizza slice från 7-eleven så var den klar. Super service och ett hopp till Apple fans med skadade mobiler :)

Leave a Reply